Regulacja okien – GBT Poznań

Każdy element wyposażenia budynku z czasem się zużywa i nie inaczej jest w przypadku okien. Łatwość obsługi okna oraz jego trwałość uzależniona jest nie tylko prawidłowego montażu, ale również od wykonywanych zabiegów konserwacyjnych. Jeżeli występuje problem z ich płynnym otwieraniem lub zamykaniem warto zastanowić się nad regulacją oraz sprawdzeniem stanu technicznego. Jest to szczególnie istotne przed zimą, podczas której niezbędne są szczelne i w pełni funkcjonalne okna.

Wszystkie okna wychodzące z fabryki mają właściwie wyregulowane okucia, lecz w razie konieczności, istnieje możliwość skorygowania ich podczas montażu.

Przeprowadzaj cykliczną regulację okien

Pierwszą regulację należy przeprowadzić w pierwszym roku po ich montażu, ponieważ w tym właśnie czasie zdarza się, że okna zaczynają opadać i występują trudności z ich domykaniem i otwieraniem. Nawet w oknach właściwie użytkowanych może dojść do rozregulowania się okuć, chociażby z powodu kurczenia i rozszerzania się profili okiennych zimą i latem. Jest to zjawisko zupełnie naturalne i powszechnie występujące.

Częstotliwość regulacji uzależniona jest również od warunków, w jakich znajduje się okno. Modele duże, często otwierane oraz wystawiane na działanie promieni słonecznych, deszczu i wiatru będą potrzebowały znacznie częstszej regulacji, niż miałoby to miejsce w przypadku okien mniejszych, rzadko otwieranych. Ponadto, duże okna ulegają znacznie większym odkształceniom, a ich okucia są obciążone dużym ciężarem skrzydeł.

Trudno jednoznacznie stwierdzić kiedy kolejne regulacje okażą się być niezbędne. Można więc przyjąć zasadę, że należy je przeprowadzić wtedy, gdy okna przestają działać lekko. Zadanie to warto pozostawić fachowcom, bo chociaż własnoręczne próby ich naprawy nie grożą całkowitym zniszczeniem, to zamiast usunąć niewielką wadę, możemy ją powiększyć, rozregulowując całe okno.

Od ponad 15 lat zajmujemy się regulacją okien w Poznaniu, a zdobyta wiedza poparta dużym doświadczeniem pozwala nam na profesjonalną i trwałą regulację okien, niezależnie od ich wielkości. Regulujemy okna PCV wszystkich marek i typów wyprodukowanych w Polsce. Każdym z nich zajmujemy się z najwyższą starannością, dzięki czemu grono naszych zadowolonych Klientów nieustannie rośnie. Jeżeli uważasz, że moglibyśmy pomóc również Tobie, nie czekaj i skontaktuj się z nami już dziś! Zapewniamy wykwalifikowanych pracowników, profesjonalizm oraz konkurencyjne ceny.