Serwis i naprawa rolet – GBT Poznań

Rolety wewnętrzne mogą nadać pomieszczeniu odpowiedniego charakteru lub też zmienić całkowicie jego styl. Wprowadzą nowoczesny klimat i ochronią przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz, zapewniając prywatność. Stanowią również doskonałą ochronę przed słońcem i umożliwiają dostosowanie jasności pomieszczenia do aktualnych potrzeb domowników. Szereg atutów posiadają również rolety zewnętrzne, które obniżają koszty ogrzewania domu, a podczas letnich upałów gwarantują przyjemny chłód. Ich montaż zwiększa bezpieczeństwo domowników, ponieważ, gdy są zasłonięte, znacznie trudniej o włamanie. Jest to istotne szczególnie w przypadku domów jednorodzinnych oraz mieszkań znajdujących się na parterze lub pierwszym piętrze.

Oferujemy profesjonalny serwis i naprawę rolet w Poznaniu

Jak każdy przedmiot martwy, także i rolety mogą ulec uszkodzeniu. W przypadku rolet zewnętrznych najczęściej występującą usterką jest zerwanie się taśmy zwijacza, przez co roleta opada i nie da jej się podnieść przy użyciu mechanizmu sterującego. Wada ta jest wynikiem błędnie nawierconych otworów znajdujących się między roletą a zwijaczem. Wiele razy zdarza się też rozszczepienie piór pancerza oraz spadek taśmy w kasecie z koła nawojowego. Natomiast w okresie zimowym częstym problemem jest przymarzanie listwy rolety do jej podłoża. W tej sytuacji nie należy używać siły, ponieważ gwałtowne jej podnoszenie może spowodować poważne uszkodzenia, jak np. spalenie silnika (w przypadku, gdy roleta posiada funkcję automatycznego sterowania).

Każdy posiadacz rolet powinien o nie odpowiednio dbać. Systematyczna konserwacja oraz każdorazowa naprawa nawet drobnych elementów wpływają na ich długowieczność. Zarówno pod kątem pełnionych funkcji, jak i względem estetycznym, odpowiednio konserwowane i naprawiane rolety będą służyć przez długi czas.

Jeśli zauważysz podobne problemy, zadzwoń do serwisu rolet w Poznaniu. Czasami nie warto jest brać się za naprawę na własną rękę, gdyż może istnieć ryzyko niepotrzebnego pogorszenia sytuacji. Nasza firma, poza montażem, zajmuje się również naprawą rolet w Poznaniu. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług nawet w przypadku niewielkich usterek. Sprawimy, że każde rolety będą znowu funkcjonować bez zarzutu. Montażem oraz naprawą rolet zajmujemy się od ponad 15 lat. Posiadamy więc duże doświadczenie, które przekłada się na zadowolenie naszych Klientów. Skontaktuj się z nami i sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.